برای مشاهده به ادامه مطلب بروید

به گزارش PIA : تیم پرتخول که در اولین دوره مسابقات ACM  شرکت کرده بود با ناداوری دوم شدکه البته این مقام دومی در حالی رخ داد که در زمان مقرر این تیم  دو برنامه را به طور کامل و دو برنامه را هم به طور ناقص نوشته بود و پس از ارسال برنامه های کامل به سرور مسابقات ، داوران یکی از برنامه ها را پذیرفته ودیگری را به دلیل استفاده از متغیر string رد کردند.

پس از این عمل سرپرست تیم به اعتراض پرداخت ولی دوران او را به آرامش دعوت کرده واز او خواستند تا برای این مشکل راه حلی پیدا کنند،که به دلیل کمبود وقت این تیم موفق به رفع این مشکل نشدند.

پس از پایان مسابقات تیم بچه های کامپیوتر ورودی 88 قهرمانی را با دوبرنامه از آن خود کردند وجایزه نقدی را به خانه بردند!!!

ما مصاحبه ای را با اعضای تیم انجام داده ایم که به شرح زیر است:

 وحید فتحی(سرپرست)

PIA : خسته نباشید عرض می کنم .

وحید فتحی : مرسی ممنون

PIA : مسابقات رو چطور ارزیابی می کنید؟

فتحی : مسابقات خوبی بود چون فضای صمیمی خوبی داشت و اینکه فضای آموزشی بسیار ارزشمندی را دارا بود.

PIA : ایا از علمکرد تیمتون راضی بودید؟

فتحی : بله ،خیلی چون تیم ما با اینکه خیلی کم تجربه بود ولی تقریبا چهار سوال را حل کرد که تقریبا بیشتر تیم های شرکت کننده حتی نتوانسته بودند یک سوال را حل کنند.البته این نشانه ضعف تیم های شرکت کننده نیست بلکه به خاطر سختی سوال های مسابقه بود و همچنین زمان کم مسابقه.

PIA : چرا در اواخر مسابقه به داوری اعتراض می کردید؟

فتحی : ما پس از اینکه یکی از سوال ها را چند بار به سرور ارسال کردی که البته هر بار به دلیل ایراد های الکی باز فرستاده می شد.بالاخره برنامه رو تکمیل وفرستادیم ولی باز هم داوران این برنامه را نپذیرفتند واین بار به متغیر string ایراد گرفته و گفتند که استفاده از این متغیر غیر مجاز است .ما هم به دلیل اینکه داوران قبل از مسابقه موارد غیر مجاز را مشخص نکرده بودند اعتراض داشتیم که داوران اعتراض ما را با جوابی بی منطق رد کردند.به هر حال ما این قهرمانی را شایسته خودمان می دانیم.

 

محسن نظری

PIA : سلام اقای نظری با عرض خشته نباشید،لطفا نظرتون را درباره ی مسابقه بفرمایید؟

نظری : اولا من خسته نیستم چون جو فوق العاده ای داشت و احساس خستگی نکردیم بعد هم اینکه مسابقه ی خوبی بود ، هر چند که تیم ما با ناداوری دوم شد ولی سطح علمی بالایی  داشت (اون 40 هزار تومن کوفتشون بشه!)

PIA : سطح سوالات رو چطور ارزیابی می کنید؟

نظری : سطح سوالات بالا بود با اینکه تیم ما تقریبا از افراد خوبی برخوردار (البته تقریبا، منظورم اینه که اعضای گروه ما از یه دامبولو یه شوالیه و یه فریزر تشکیل شده بود) بود ولی به سختی توانستیم که به چهار سوال جواب دهیم البته این را هم بگویم که یکی از اعضای تیم همزمان روی سوال پنجم کار می کرد و من هم رو سوال ششم مانور میدادم که به دلیل کمبود وقت نتوانستیم آن را حل کنیم البته سوال دیگر را اصلا بیخیال شدیم.چون می دانستیم وقت بسیار کمی داریم.

PIA : آیا در مسابقات آینده شرکت خواهید کرد؟

نظری : بله حتما و  از دفعه بعد بقیه بچه ها رو هم میارم تا حداقل سطح آموزشی خود را بسنجند.

و هم دور همی یه کیکی بخوریم!

 

وحید رسولی

PIA : سلام آقای رسولی خسته نباشید لطفا نظرتون را در مورد مسابقه بفرمایید؟

وحید رسولی : ممنون . مسابقات خوبی بود البته از نظر علمی و سایر مسائل مسابقه جای بحث دارد.انتظار داشتم کیک های بهتری ارائه بدن...البته آبمیوه هم که ندادنو آب معدنی دادن...جای بحث زیاده...سوال بعدی

PIA : میشه چند مورد را بفرمایید؟

رسولی : به طور مثال اینکه زمان شروع مسابقه رو اعلام نکردند وسرپرست تیم ما خودش زمان مسابقه را از اجرا کنندگان ان پرسید یا اینکه ابتدا اعلام کردند که زمان شروع مسابقه ساعت 5/7 صبح است ولی صبح مسابقه اعلام می کنند که زمان مسابقه 8 صبح است یا در موردی دیگر محل برگزاری مسابقه بود که هم تهویه مناسبی نداشت وهم اینکه چینش کامپیوتر ها به طوری بود که گروه ها می توانستند که به کامپیوتر یکدیگر نگاه کنند که این یک ایراد اساسی بود و....در مجموع من نتونستم بیشتر از چهارتا کیک بخورم...یعنی محدودیت بود...بادکنکم که نمیدادند ولی خوب در مجموع بد نبود البته اگه جابزه بدن که عالی میشه

PIA : و در آخر آیا در مسابقات آینده شرکت خواهید کرد؟

رسولی: حتما چون که سطح علمی آدم را افزایش می دهد  و به سایر دانشجویان نیز توصیه می کنم حتما شرکت کنند.اگه قول بدن که به جای کیک پم پم بدن با ساندیس من از همین الان ثبت نام میکنم

اما در حاشیه این مسابقه اتفاقات جالبی رخ داد :

یکی از این حاشیه ها ماجرای کیک و آب بود که به هر تیم برای جلوگیری از افت سطح قند بدن توزیع شد . در این بین تیم پرتخول با خوردن بیشترین تعداد کیک(!) در این بخش رکوردار بود.

دیگر حاشیه این مسابقه کمک های داوران در زمینه ترجمه بود که معمولا عرف نیست.


بخشی از گروه های شرکت کننده


اینم از کارتهای شرکت در مسابقه تیم پرتخول