اگر دقت کنید مشاهده خواهید کرد، هنگامی که این آدرس(آدرسی که وقتی واردش میشید پیغام خطا میده) را وارد می کنید، آدرس ورود شما تغییر کرده و به جای http:// به https://  تغییر می کند. این تغییر در واقع به دلیل استفاده از پروتکل امن انتقال فرامتن است (HTTPS: Hypertext Transfer Protocol Secure) که ترکیبی از پروتکل Http و SSL/TLS است. دلیل استفاده از این پروتکل، استفاده از یک گذرگاه امن در یک شبکه نا امن است. به این صورت که کلیه اطلاعات رد و بدل شده شما در این ارتباط ، رمز گذاری شده و بدین صورت اطلاعات پیش از ارسال رمزگذاری شده و پیش از دریافت مجددا رمزگشایی می شود و شخص سومی نمی تواند از این اطلاعات سو استفاده کند. اما در بعضی حالت ها مرورگر  های وب، پیغام هایی در رابطه با وبگاه هایی که از این پروتکل استفاده می کنند نشان می دهند و آنها را غیرامن معرفی می کنند. این پیغام در مورد سرور سایت مورد نظر به این دلیل است که سرور این سایت این پروتکل را عمدا validate نکرده است. بنابراین باید به طور دستی توسط کاربران مورد تایید قرار بگیرد.

روش گذر از این پیغام:


در مرورگر های مختلف با پیغام هایی به اشکال مختلف اما با یک مضمون روبرو می شویم که در زیر به بررسی آنها می پردازیم:


1-    موزیلا فایرفاکس Mozilla Firefox
در این مرورگر با تصویر زیر مواجه می شویم که به ما هشدار می دهد که قصد ورود به یک صفحه با اتصال غیر امن دارید.

 

برای گذشتن از این پیغام و دستیابی به صفحه مورد نظر، گزینه I Understand the Risk  را کلیک کنید . با کلیک بر روی این گزینه، قستی در زیر همین پیغام اضافه می شود که گزینه ای با عنوان Add

Exception دارد.

 

با کلیک بر روی این گزینه پنجره زیر نمایش داده می شود که همانطور که در شکل آورده شده است، ابتدا گزینه Get Certificate و پس از آن Confirm Security Exception را کلیک کنید.

 

 

پس از این کار صفحه وارد کردن یوزر نیم و پسورد نمایش داده می شود.

 

 

2-    گوگل کروم Google Chrome
در گوگل کروم تنها یک پیغام با صفحه ای قرمز نمایش داده می شود:

 

 

همانطور که در شکل مشاهده می کنید، کافی است بر روی  گزینه  Proceed anyway کلیک کنید تا وارد صفحه مورد نظر شوید.

 

3-    اینترنت اکسپلورر IE
در این برنامه هم تصویر زیر نمایش داده می شود:

 

 

با کلیک بر روی گزینه Continue to this website ، این صفحه کنار رفته و صفحه مورد نظر نمایش داده می شود.

4-    سافاری Safari
در این برنامه هم با وارد کردن آدرس، پنجره ای باز می شود که پیغام هشدار در آن نمایش داده شده است و با کلیک بر روی گزینه continue این پنجره محو شده و صفحه ورود پدیدار می شود.

 

clients.mamboserver.biz

پ.ن : برای بعضی از این سایت ها امکان فعال سازی دستی وجود نداره(برای مثال خود من نمیتونم Gmail خودم رو فعال سازی کنم.برای این جور سایت ها باید منتظر موند تا سرور سایت خودش فعال سازی رو انجام بده.